niedziela, 25 sierpnia 2013

Zjazd foodtrucków i targi nad Wisłą

Wisła wraca do życia, a raczej jej brzegi wracają do u-życia, i tak trzy z dzisiejszych wydarzeń znajdziecie w Jej okolicach.
ŻARCIE NA KÓŁKACH / Zjazd Food-trucków + Piknik + Impreza
czas? 13:00 – 21:00
info: "Zapraszamy na wielką wyżerkę w Niedorzecznych! Z całej Warszawy zjadą się Wasze ulubione wozy z jedzeniem, by Was karmić dzień cały. Przekrój gastronomiczny jest ogromny – od pizzy, poprzez burgery, tacosy, pasy aż po słodkości i inne rarytasy! Dla każdego znajdzie się coś pysznego. Wszystko to przy muzyce znanych kolektywów Djskich Hungry Hungry Models i Mustnotsleep i dobrych barowych drinkach z baru Niedorzecznych. Wieczorem piknik zostanie zwieńczony koncertami zespołów Hollyblue, Czary Mary Koszmary i Ćmy oraz Laudes."

TARGI KULINARNE warszawski Smak II
czas? 11:00 – 18:00
info: "Zapraszamy na drugą, letnią edycję targów kulinarnych warszawski Smak. I tym razem spotykamy się w klubie La Playa, aby na świeżym powietrzu cieszyć się zakupami, degustacjami i propozycjami kulinarnymi."

Pływający Młyn Wodny BŹDZIEL
czas? 11:00 – 16:00
gdzie? Port Żerański, Modlińska 17
info: "25 sierpnia od godziny 11.00 czekamy na przypłynięcie Pływającego Młyna Wodnego w PORCIE ŻERAŃSKIM ( przy Elektrociepłowni ) - BIAŁOŁĘKA - przy ulicy MODLIŃSKIEJ 17.
Rozpoczynamy tam ŚWIĘTOKRZYSKI FESTYN, na którym zaprezentujemy nasze zespoły folklorystyczne, młodzieżową orkiestrę dętą, częstować będziemy mieszkańców Warszawy naszymi wyrobami regionalnymi. Przygotowani jesteśmy na poczęstowanie obfite - ponad 1200 osób. 
Rolnicy z Ponidzia sprzedawać będą zdrową żywność, po preferencyjnych cenach, autentyczny"

Warszawskie Wielokulturowe Street Party
czas? od 14tej
I Miasteczko Wielokulturowe zbudowane na terenie Krakowskiego Przedmieścia pomiędzy ulicą Miodową a Pałacem Prezydenckim
info: "Po raz 7. redakcja portalu Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur zaprasza na Wielokulturowe Warszawskie Street Party! Jak co roku w ostatnią niedzielę sierpnia spotykamy się na Krakowskim Przedmieściu aby wspólnie poznawać wielokulturową stolicę. Tym razem bawimy się pod hasłem Zakochaj się w wielokulturowej Warszawie!
Wystawią się między innymi:
Buddha Restaurant – restauracja indyjska
Rose Shop – bułgarskie produkty różane – kosmetyczne i spożywcze. Dodatkowo poczęstunek różanymi słodyczami bułgarskimi, projekcja filmów o różozbieraniu.
Stoisko Meksykańskie – rodowite Meksykanki zapraszają na burritos, tacos, lemoniadę i piñatę!
Rosetta Import-Eksport Warszawa – kuchnia brazylijska, produkty bez glutenu
Club Mate – napoje z całego świata, z przeróżnych składników m.in. z ostrokrzewu paragwajskiego, owocu baobabu czy serwatki
Południk Zero – klubokawiarnia podróżnicza – regionalne przekąski i napoje oraz konkursy i gry
Giorgi Maglakelidze & Marani – wina gruzińskie, przyprawy, herbaty, książki
Bubble Tea 7 – od lata zeszłego roku podbija serca warszawskich (i nie tylko) klientów swoją nową filozofią picia herbaty. Od tej pory zielona i czarna herbata może być serwowana w wielu odmianach smakowych, z szeroką paletą smacznych dodatków, a możliwości autorskich miksów smaków i dodatków są tysiące! To wszystko tworzy jedną, smakowitą i zdrową całość.
Wietnam – Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Wietnamczyków w Polsce – kuchnia wegetariańska
Skarby Sycylii – kuchnia sycylijska. Skarby Sycylii wzbogacą Wasze stoły o produkty, które posiadają znakomity smak, a równocześnie są przepełnione słońcem i kulturą kulinarną z magicznej wyspy basenu Morza Śródziemnego.
Sklep Węgierski Papryka – węgierskie przetwory, przyprawy i wędliny. Dodatkowo odbędzie się degustacja i sprzedaż węgierskich wypieków.
Tbilisi – kuchnia gruzińska
Indian Bazaar – indyjskie kosmetyki, słodycze i przyprawy
Tudel Patisserie – turecka cukiernia i piekarnia oferująca oryginalne i niepowtarzalne produkty. Naszą specjalnością jest przepyszna baklava oraz kadayif.
Tamada – gruzińskie przysmaki – artykuły spożywcze, rękodzieło i kuchnia gruzińska. Dodatkowo: degustacje sosów i lemoniad.
Mała Gruzja – kuchnia gruzińska
SzczyptaSwiata.pl – ekologiczne i etyczne produkty z różnych stron świata: kawy, herbaty, yerba mate, czekolady, okraszone najlepsza muzyką etniczną oraz barwnym rękodziełem z Afryki
czy Ameryki Południowej
Namaste India – kuchnia indyjska
Dos Tacos – Mexican Grill – restauracja serwująca tradycyjne dania kuchni meksykańskiej oparte na własnych, rodzinnych przepisach
Cafe Szamsija – prezentacja kultury i tradycji Libanu: 
- archeologiczne ślady antycznej produkcji wina w Libanie (wystawa)
- słodki poczęstunek
Restauracja Borpince – węgierska winiarnia i restauracja
UK Himalaya – produkty indyjskie i himalajskie, serwowanie snacków samosa
Restauracja Maulana – kuchnia afgańska i perska
[] LOKAL BISTRO ul. Krakowskie Przedmieście 64
Zapraszamy na AUKCJĘ CHARYTATYWNĄ dzieł sztuki znakomitych artystów pochodzących z różnych kultur, mieszkających i tworzących w Warszawie. Wszystkie dzieła zostały przekazane przez artystów na aukcję na rzecz organizacji Wielokulturowego Warszawskiego Street Party:
www.facebook.com/media/set/?set=a.692289364130355.1073741828.144515135574450
Prace w Lokalu Bistro można glądać od godziny 14:00."

Udanego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz